Zobacz jak powstał nasz wszechświat według naukowców! [Kosmos]

SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/c/ngcpl?sub_confirmation=1 Trzydzieści lat temu premierę miał kultowy serial nakręcony przez Carla Sagana, zatytułowany "Kosmos: Prywatna podróż". Teraz pojawia się nowy cykl, "Kosmos", którego gospodarzem został popularny pisarz i astrofizyk Neil deGrasse Tyson. W programie zaprezentowane zostaną najnowsze techniki naukowej narracji, podkreślające ogrom wszechświata. Dzięki nim znane elementy le .
- Większość by tego nie zrozumiała a ci co by zrozumieli to by powariowali.
Ale nigdy się tego nie dowiemy.
Albo i też takie - UX UI Wrocław , jak nie to nie wiem. - Nie ateizm, lecz chrześcijaństwo pozwala zrozumieć, kim jesteśmy na tym świecie.
Wszyscy potrzebujemy jakiegoś schematu, w ramach którego możemy zrozumieć rzeczywistość.
W chrześcijaństwie atrakcyjne jest to, że jest światopoglądem, dzięki któremu różne rzeczy do siebie pasują.
Nauka i rozum wpisują się w ten chrześcijański schemat, gdyż nowożytna nauka z niego wyrosła.
Chrześcijaństwo zawsze obejmowało i rozum, i wiarę. O ile rozum pomaga odkrywać sprawy związane z doświadczeniem, o tyle wiara pomaga odkrywać sprawy, które przekraczają doświadczenie.
Ograniczonym, omylnym istotom ludzkim, jak my, chrześcijaństwo zapewnia całościowe, wiarygodne wyjaśnienie tego, kim jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy.
O ile większość współczesnych form ateizmu zakłada, że wszechświat pozbawiony jest jakiegokolwiek sensu, o tyle chrześcijaństwo przekształca życie w sztukę, w której gramy główne role i w której większość codziennych scen ma wielkie znaczenie.
Współczesne życie zazwyczaj charakteryzuje się szarością, nijakością. Chrześcijaństwo daje nam świat, który znowu jest zaczarowany.
Nie oznacza to powrotu do przeszłości albo odrzucenia nowoczesnej rzeczywistości, ale raczej taką reinterpretację nowoczesnej rzeczywistości, która czyni ją bardziej żywą i sensowną.
Możemy teraz oglądać w kolorze to, co dotąd było tylko czarno-białe.
- Paul Davies pisze: "Gdy nadprzyrodzone umocowanie praw zostanie zniesione, ich istnienie staje się wielka zagadką. Skąd się one biorą? Kto był "nadawcą przesłania"? Kto opracował kod?! Skąd więc pochodzą prawa fizyki? Tylko głupcy odpowiedzą, że znikąd. Przyznaję, że to jest odpowiedź, ale co to za odpowiedź? Czy więc prawidłowość i uporządkowanie w naturze nie domaga się jakiegoś ostatecznego wyjaśnienia? Jeśli tak, to ewidentnie najlepszą odpowiedzią na pytanie, dlaczego świat jest urządzony w ten sposób tak uporządkowany, inteligentny i przyjazny życiu, jest stwierdzenie, że jakaś inteligentna istota urządziła go w ten sposób".
Bo tylko głupi mówi w sercu swoim: Nie ma Boga!
- Ateiści często w swej żenującej argumentacji w temacie "istnienia Boga" wspominają o krasnoludkach...
Pójdę za ich tokiem myślenia i zapytam, czy który z ateistów widział na własne oczy atomy?
Nikt nie widział..?!
A więc atomy są jak krasnoludki. Nie istnieją! Buahahahaha
- Jak dla mnie życie pozaziemskie istnieje bo to jest nie możliwe żebyśmy byli sami w tak wielkim wszechświecie
- Jednym z wyjątkowo dobitnych przykładów ateistycznej żenady jest ilustracyjne przypisanie pojęciu ateizm symbolu atomu.
Jest to o tyle komiczne, że żaden ateista nigdy nie widział atomu.
Atom jest zatem jak krasnoludki, idąc tropem ateistycznego "rozumowania", atom nie istnieje. Jakie to proste. Nieprawdaż?
- Tylko głupi mówi w swoim sercu: Nie ma Boga! Jednak Bóg istnieje, bo matematyka jest niesprzeczna, i diabeł istnieje, bo nie możemy tego udowodnić.
- Ewolucjonizm nie stoi w sprzeczności do kreacjonizmu. Ewolucja nie jest przeciwieństwem stworzenia. Ewolucja jest czymś, co ma miejsce w ramach stworzenia.
- Wybuch mikroskopijnej cząstki.
Kto spowodował ten wybuch? I kto stworzył tę cząstkę która wybuchła?

Bóg. Bóg istnieje.
- Ciekawy materiał!
- Bardzo ciekawy temat, mam mętlik w głowie .Jak powstał świat i jak powstał kosmos czy za nim powstał kosmos co było, ciemność?Ten temat można rozwijać godzinami a nawet tygodniami🤔
- Który to odcinek?
- Propaganda. Wszechświat stworzył Bóg, a nie żadna siła
- Niezłe zarozumialstwo. - " z czasem nauczylismy się czytać z księgi natury" ha ha! Niszcząc ją swoimi śmiećmi??
- Lawa ogrzała wody? Woda by odparowała w kosmos bo i tak nie było atmosfery, a skoro wszystko było tak gorące to jak powstało życie? Jak ożywiła się sama martwa materia? Umie to ktoś zrobić w laboratorium? Skoro Ziemia ostygła, ma wodę i życie to raczej przy jej wieku 4.5 mld coś musiała na nią spaść i to nie jednokrotnie, łącznie z bryłami lodu bo skąd takie zróżnicowanie gatunków?
- Z niczego nie może powstać coś.. dobrze o tym każdy wie, wszechświat był od zawsze
- Mam pytanko a nawet trzy...skąd wzięła się ta materia,kto zapalił zapałkę,w "czym" jest ten wszechświat? Pozdrawiam
- Bóg stworzył świat dzbany
- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Kawał dobrej roboty👍
- Kosmos...... i wszystko nagle traci sens bytu