Terraformacja Wenus i Merkurego - jak tego dokonać?

Zastanówmy się nad tym w jaki sposób można by dokonać terraformacji Wenus i Merkurego. Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopowiesci/ Strona: https://kosmiczneopowiesci.wordpress.com/ Źródła: 'How Do We Terraform Venus?' Universe Today; 'The Planet Venus' C. Sagan; 'The Stability of Climate on Venus' M. Bullock, D. Grinspoon; 'Terraforming Venus Quickly' P. Birch, Paul; 'Colonization of Venus' G. Landis; 'Feasibility of Artific .
- Po pierwsze atmosfera w pełni tlenowa zabiłaby nas szybciej, niż pozbawiona tlenu. To musi być stężenie 21%, minimalnie powyżej to juz kilka lat życia mniej dla organizmu ludzkiego, a powyżej 24% już jest to atmosfera trująca.
po drugie nie potrzebujemy roślin na Merkurym. już mamy obecnie technologię produkcji biomasy roślinnej z dwutlenku węgla i wody opracowaną jest tylko mocno energochłonna i przez to droga - ale Merkury jest blisko słońca, więc wydajność fotowoltaiki jest niezrównana. Do produkcji mięsa też nie potrzebujemy zwierząt, umiemy produkować to syntetycznie.
Po trzecie kompletny brak gazów cieplatrnianych to 100% energii słonecznej, która wraca do kosmosu. Gdyby na Ziemi ich nie było w ogóle to nie byłoby to miejsce zdatne do życia, a temperatura by spadła o jakieś 60 stopni. Efekt cieplarniany pozwala nam tu żyć i nie on sam jest problemem co nadmierne wzmocnienie jego wpływu, jak na Wenus.
Dlatego mój projekt terraformacji Merkurego to obłożenie go panelami słonecznymi, tak aby redystrybuować to całe ciepło na ogrzewanie zimnej strony, sztuczne pole magnetyczne i produkcję żywności. O ile będzie to szczelne, to nawet nie trzeba trwożyć planetarnej atmosfery - wystarczy ta wewnątrz habitatów o niespotykanej w dziejach ludzkości powierzchni. Będzie to niczym, planeta z wwielkiej płyty, szara i sterylna, ale żyć się tam będzie dało.


Niemniej póki co łatwiej terraformować Ziemię, o ile tak jej klimat spieprzymy, że się mieszkać nie będzie dało. Każdy scenariusz zrobienia sobie drugiej Ziemi będzie zawsze bardziej kosztowny i dłuższy, niż zrobienie pierwszej ponownie ...
Warto też zobaczyć na stronie: obsługa wspólnot mieszkaniowych konkret.lublin.pl - chwila czasu ale warto. - terraformowanie marsa..... kurwa litości, mars niema pola magnetycznego i jego atmosfera została wywiana przez wiatr słoneczny
- ja i tak raczej bym nie chciał mieszkać na Wenus xd
- Czy tylko ja widzę popiersie z chmur po lewej stronie? 13:02
- Ciekawe koncepcje ale w kategoriach przyszlosciowych ekonomicznie i logicznie nieoplacalne lub awykonalne. Slonce bedzie sie rozszerzać wkraczajac w faze czerwonego olbrzyma, puchnac i pochlaniajac najblizsze planety. Najrozsadniejsza planeta do terra to mars.
- 👉 Szczytem terraformizacji Wenus będzie zatrzymanie jej obrotu wstecznego i nadanie jej kierunku wirowania Ziemi. Człowiek jednak lubi, gdy Słońce wstaje na wschodzie, a zachodzi na zachodzie.

Chińczyki skopiują Księżyc i umieszczą go na orbicie wenusjańskiej. I będzie bardzo elegancko...🤣

Tylko, czy to się spodoba Wenusjsnom? 🤔
- Jak zwykle rzeczowo i spuer😉
- Kolego gdzie Ty jestes! Chcemy kolejne odcinki :)
- pomijasz cos bardzo waznego GRAWITACJE!
- prędkość obrotu obu planet można zwiększyć bombardując je kometami/meteorytami pod odpowiednim kątem z dużą prędkością (chyba)
- Pozdrawiam osoby oglądające ten materiał jakiś setny raz. XD
- Zniszczylismy Marsa, niszczymy Ziemię,teraz kolei na Wenus!!!
- "Tak dużo wiemy, ale wciąż mało wiemy".Nie ja to powiedziałem, ale się zgadzam z tą opinią.Osobiście,nie mogę się pogodzić z tym, że my ludzie, porównujemy życie na innych planetach i innych układach do naszego życia które mamy na Ziemi.Ale inne, żywe organizmy czy cywilizacje,mogą oddychać, żyć w innych warunkach niż my.Do oddychania, nam potrzebny jest tlen i inne mieszanki gazów.A jeżeli inne istoty,cywilzacje oddychają innym składem atmosferycznym niż nasz?Nie negujmy życia na innych planetach,tylko dlatego,że to co jest dla zabójcze,inne organizmy i cywilizacje mogą żyć w takich warunkach które tam występują.Pozdrawiam.
- Tak sobie myślę... czy jest sens szukaniu planety do zamieszkania w naszym układzie słonecznym. W razie gdyby się coś stało z naszym słoneczkiem to giniemy.
- 🌟💥🌏💥🌟
- Jedyną planetę jaką można terraformować jest Mars. Nawet dziś jesteśmy w stanie wykonać satelitę i umieścić go w odpowiedniej odległości który zabezpieczy planetę przed wiatrem słonecznym. Ja wiem że terraformacja Wenus i Merkurego to tylko teoretyzowanie, ale to naprawdę nie ma żadnego sensu. Księżyc, Mars i księżyce gazowych gigantów. To jest kres technologii na kolejne stulecia.
- srak :D
- 👍
- Dobre dobre bardzo dobre, szacunek...
- trzeba koniecznie terraformowac Merkurego.mam pewne przypuszczenia ze tam trafiaja wszystkie skarpety ktore gina w praniu