Satelity BRITE - Astronarium odc. 2
Pierwsze polskie satelity naukowe: Lem i Heweliusz. Jak je skonstruowano? Jakie jest ich zadanie i co będą badać? Opowiedzą o tym twórcy satelitów BRITE i naukowcy wykorzystujący je do badań kosmosu.
"Astronarium" przedstawia najnowsze badania Kosmosu. Opowiada o tajemnicach Wszechświata i polskich naukowcach, którzy je zgłębiają.
Odcinek 2 - Satelity BRITE
Premiera: 9.03.2015
00:00 - Wprowadzenie
02:44 - Lem i Heweliusz
06:50 - .
- UwU
- Jesteście wspaniali!
-
7:50 jak to mozliwe ze wiemy wiecej o wnetrzu gwiazd niz o wnetrzu ziemii?
- fajne jd
- 👌👌👏👏👏
- bardzo lubię ten program 👍👍👍💕
- Świetne uzupełnienie wiedzy i ciekawostek które przekazuje Astrofaza. Oglądam dalej .
- Podziwiam ten clean room, ale jak ten pan opowiada całą historię satelity otwierając usta bezpośrednio nad nią to wydaje mi się, że czystość i sterylność w tym przypadku odnosi się jedynie do ładunków elektrycznych, czy tak?
- No ale jednak nie bez powodu powstał mem ,,poland can't i to space" czy jakoś tak jaka gospodarka i finansowanie takie efekty no ale jednak daje to do myślenia skoro stworzenie takich satelitów pokroju prawie cubsatów jest tak ciężkie to coraz mniej się denerwuje na odłożenie w czasie wystrzelenia np. teleskopu weba
- Świetny program! Mam nadzieję, że odcinki się nie skończą. 😊
- Pan Marcin Stolarski ma własny kanał na youtube :) Polecam :)
- Program BRITE po raz kolejny udowadnia, że samemu w kosmosie mało się zrobi. Dlatego bardzo denerwują mnie Chińczycy, którzy zamiast "wkupić się" w programy NASA czy ESA, powtarzają całą ich ścieżkę rozwoju. I to nie po odkrycia naukowe tylko by pokazać, że mogą.
- Osobiście uważam, że największą głupotą będzie łapanie starego satelity lub innego śmiecia w kosmosie i spychanie go w atmosferę. Zastanówmy się ile kosztuje 1kg stali, aluminium czy innego metalu z całą otoczką wysyłkową gdy chcemy go wynieść na orbitę. A nie lepiej zrobić coś podobnego do robota połączonego z czymś na wzór drukarki 3D. Może nie będzie to małe ale byłoby w stanie łapać wszystkie śmieci i dzięki drukarce zamieniać je w nowe elementy ale już na orbicie. Energii słonecznej raczej nie brakuje aby topić śmieci i robić z nich gotowy materiał po obróbki.
- thX
- Ile ma sci fun pieniędzy a ile ma astronarium? Po drugie sci fun ma bardzo wartosciowe filmy astronarium ma też super filmy co wogole jest super bo taki program powinien być kontynuowany. Brite tv też bardzo ciekawy kanał bądź też kanał inzynieria który opowiadał o clean roomie. Astronarium ma słabego prowadzacego. Nie wiem najslabszy punkt programu chyba, to tylko moja opinia może taki mam słaby gust. Polecam brite tv
- Miłego oglądania. Niech wiedza będzie z Wami.
- Zróbcie odcinek astronarium pt ,, jak leci się w kosmos ? ''
- Poland can into space :D
-
13:03 - Chodzi o żyroskopy.
- Przede wszystkim trzeba wszystko montować w clean roomie, bo wszelkiego rodzaju zawiasy i elementy ruchome w kosmosie nie będą działały prawidłowo, jeśli dostanie się do nich chociażby odrobina kurzu.