Planety poza Drogą Mleczną?

Planety poza Drogą Mleczną? Jeżeli chcesz wesprzeć mój kanał, to możesz to zrobić tutaj: https://buycoffee.to/astrohobby ! Z góry dzięki! Źródła: [do uzupełnienia] Co sprawia, że planeta jest planetą?. Odpowiedź na to pytanie okazuje się dość kontrowersyjna. Oficjalna definicja planety, określona przez Międzynarodową Unię Astronomiczną (IAU) mówi, że planeta musi spełniać trzy warunki: Musi krążyć wokół .
- 7. Mercury jest naturalnym księżycem Słońca.
- A co sądzisz o planetach z krańców układu słonecznego?
Ile ich jest, czy są dobrze zbadane?
Łapka w górę zostawiona :)
- #Astrohobby proszę, zrób odcinki o najnowszych misjach Crew Dragon, bezzałogowej sondzie do Bennu i na temat planowanej załogowej (!) misji do planetoidy 1999 AO10. Czy to przybliży nas do górnictwa kosmicznego i zabezpieczenia Ziemi przed uderzeniem asteroidy? Zrób tak że odcinek o problemach programu Artemis. Zastanawiam się skąd się biorą te wszystkie problemy NASA. To nie pierwszy raz- SLS, Artemis, ISS, Starlainer, Jeff Bezos, Boeing.... Roskosmos ma podobnie tylko dużo bardziej. Dlaczego NASA nie radzi sobie dzisiaj tak jak kiedyś? A Roskosmos nie radzi sobie dzisiaj tak kiedyś sowieccy inżynierowie w złotych czasach Związku Radzieckiego?
- siema, super odcinek. fajnie też, że przedstawiłeś najpierw ewolucję pojęcia 'planeta' i tego jak zaklasyfikować ciało niebieskie. I super, że przedstawiłeś najpierw przykład teleskopa Tess, tego jak pobiera się takie dane do badań. pozdro!
- witaj przyjacielu mam dla ciebie fajny temat zobacz sobie artykuł na interi w dziale o nazwie geekweek i przewin sobie trochę na dół i zobaczysz tam artykuł o nazwie Dziwna siła chroni centrum Drogi Mlecznej przed promieniowaniem kosmicznym
- Należy zmodyfikować definicje. Gazowe olbrzymy powinny być osobną kategorią. Obiekty skaliste z atmosferą (Tytan, Ziemia, Wenus, Mars, Io, Ganimedes) powinny być w jednej kategorii( może atmonety- atmosfera i planeta) a obiekty skaliste z egzosferą (Księżyc, Merkury, Europa, Miranda) jako osobna kategoria( egzoneta- egzosfera i planeta)
- Megaaa
- Wszystkie planety układu słonecznego są księżycami Słońca
- dzięki za materiał :)