Czas i przestrzeń Einsteina - Astronarium #99

Czas i przestrzeń - to wszystko, co nas otacza. Ale dopiero Albert Einstein zaproponował, aby traktować je jako jedno i to samo. Tak powstała koncepcja czasoprzestrzeni. Co tak naprawdę oznacza i w jaki sposób zmieniła nasze rozumienie Wszechświata? Premiera: 14.06.2020 r. #fizyka #Einstein #czasoprzestrzeń .
- No raczej nie Einsteina a Nikola Tesli ......................Bosze wszedzie ta dezinformacja i klamstwa masonerii
Ja tam tu widziałem, weselne-strony.eu jak uważacie, ja sądze że jest ok. - Aha, czyli podróże w czasie są możliwe ale do dzisiaj nie wiadomo czemu idziemy od przeszłości do przyszłości. Ja tu widzę sprzeczność. Jak dla mnie to mierzenie czasu urządzeniami wynalezionymi przez ludzi jest takim naszym odzwierciedleniem czasu, ale ponad wszystkim jest czas, którego nie cofniemy nigdy, który właśnie działa niezależnie od tego czy fale grawitacje są czy nie.
- 18:59 ciekawostka
- Dokończenie teorii względności da możliwości uniknięcia ślepych ścieżek w analizie czasoprzestrzeni.
Czasoprzestrzeń to ruch spiralnie postępowy. Zmierzający do zaniku postępu liniowego Tl=0 i ruchu spiralnie zanikającego, aż do czarnej dziury przy V=300000 km/sek i To=0
Prawo zachowania pędu i przekroczenie masy krytycznej da nowy początek.
- Satelity wysylaja na orbite a pietruszka po 7 zl jest
- Co było na początku ?
Czas był na początku.... u każdej istoty czas zaistniał w innym momencie... Czasu nie widać tylko skutki jego upływu.... Czas można porównać do sieci utkaną przez pająka ( a dlaczego ? ponieważ projektant sieci miał cel w jej tkaniu ... .)
Dlatego Czas był na początku choć trudno to potwierdzić ponieważ Człowiek nie widzi Czasu tylko jego upływ. .... Nie widać początku ani końca sieci pająka tak samo nie widać początku ani końca wszechświata .... jedynie co można wiarygodnie potwierdzić to Czas a raczej upływ Czasu...
Moja teoria początku - Na początku był Czas ....
Wiedza jak sieć pająka upływ czasu puentuję... .
- Jest Podmiot, który istnieje poza czasem i poza przestrzenią, choć przenika wszystkie zjawiska poznawane przez nas, dosłownie wszystko.
Wszystko wraca do Podmiotu i ponownie pojawia w fizyce człowieka. Czy cała rzeczywistość ewoluuje?Czy Podmiot ewoluuje? Czy jakościowo zmienia się? Czy w międzyczasie, na przestrzeni miliardów lat, powstaje nowa rzeczywistość?
Wiele jest pytań w każdym temacie astronomii czy życia.
💞💞💞
- Czas to jest bardzo ogólne i nieprecyzyjne określenie. Chodzi po prostu o to że te same zjawiska dzieją się szybciej w jednym układzie inercjalnym niż w drugiem. Co się tyczy różnicy w czasie między obiektami na różnych wysokościach to im niżej tym większa grawitacja która bardziej ściska przestrzeń co powoduje zmniejszenie się odległości miedzy atomami cząsteczkami, mają mniejsze odległości do przebycia i dlatego zjawiska, cykle dzieją się szybciej, niż w takim samym układzie położonym kilometr wyżej gdzie grawitacja jest słabsza przestrzeń jest bardziej "naprężona" i atomy mają do siebie dalej w zjawiska zachodzą wolniej niż w tym układzie klinometr niżej.
- Ciekawe czy taka fala grawitacyjna może realnie wpłynąć na kształt jakichś przedmiotów albo krajobrazu, że na przykład jakiś bardzo miękki przedmiot pod wpływem tej fali się wygnie na stałe , albo coś.
- Czy przestrzeń może istnieć bez materii?
- Może jeszcze dorzucę moje przemyślenia nad istotą czasu. Od dawna wiemy (nie wszyscy), że "przeszłości już nie ma, że przyszłości jeszcze nie ma. I że istniej jedynie teraz". Dostrzegacie, że przeszłość ani przyszłość tak naprawdę nie istnieją? Co zatem tak naprawdę istnieje? Istnieje jedynie wieczna wieczność. Istniej wieczne ... TERAZ. Dlaczego jednak subiektywnie doświadczamy upływu czasu? Może jesteśmy po prostu ... twórcami naszej rzeczywistości. Bo popatrzcie sami, czy my nie jesteśmy nieskrępowani w naszych twórczych działaniach? Wiem! ... wiem! ... nie wszyscy mają postawę prawdziwie twórczą. Bowiem jedynie prawdziwie twórcza postawa nie uznaje absolutnie żadnych ograniczeń. I to dzięki takim postawom świat się ciągle rozwija. Zauważcie bowiem, że to indywidualiści z otwartymi umysłami pchają ten świat do przodu. Popatrzcie choćby na Kopernika. On sam jeden miał rację, podczas gdy cały ówczesny świat się mylił.
- Dotychczas często spotykałem się z pytaniami fizyków o to, co działo się w pierwszych sekundach rodzenia się naszego wszechświata. Jednak - jak ukazuje ten wykład - takie "początki" możemy obserwować i dziś w naszych nowoczesnych laboratoriach fizycznych. Z obserwacji wyników tych badań wynika raczej, że jesteśmy zanurzeni w wieczności. Tak jakby stwarzanie ciągle się dokonywało na nowo. Bo my tak naprawdę niczego nie widzimy. Jesteśmy tak naprawdę czystą boską świadomością do której to pośrednio docierają rozmaite informacje. Nie istnieje tak naprawdę żaden świat zewnętrzny, a jedynie nasze subiektywne wewnętrzne jego odczuwanie. I to jest odpowiedź na odwieczne pytanie "dlaczego istnieje raczej coś niż nic?". Odpowiedź jest bowiem banalnie prosta. Nie istnieje tak naprawdę ... nic. Istnieją jedynie nasze subiektywne złudzenia, że coś naprawdę fizycznie istnieje. Niektórzy z naukowców całkiem na poważnie zajmują się rozważaniami czy aby nie jesteśmy zanurzeni w symulacji. Proszę nie traktować tego co napisałem jako jakiejś mojej nowej prawdy objawionej. Moją intencją jest bowiem raczej zainspirowanie innych do własnych przemyśleń. Ponieważ ja zmieniam moje poglądy aby po prostu w swoim myśleniu nie skostnieć. Szkoda, że nasz świat skostniał w głoszonych przez siebie pewnikach. Może czas jest najwyższy na ... nowy?
- Strzałkę to sobie...
- "Te zjawisko" ???
Mam słuchać analfabety?
Schodzicie na psy.
Kiedy następny grant dla d....a?
- Einstein był uczniem M.Sklodowskiej,miała nie bardzo pochlebne zdanie o nim,tj.nie powiedziała że tuman,ale też że nie geniusz
- #Astronaria; Odnośnie ograniczenia dotyczącego efektu "cofania się w czasie", o którym w powyższym materiale mówił prof. S. Bajtlik i wskazał na, iż ogranicznikiem jest jedno z praw fizyki. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę, na wypowiedź prof. M. Hellera, że w pewnych warunkach prawa fizyki, jakie znamy, są inne. Czy to stwierdzenie ponownie otwiera furtkę do teorii, na temat możliwości cofania się w czasie? :) Pozdrawiam
- Na studiach mialem co prawda młodszego doktora ale również z ogromną pasją opowiadał o fizyce niesamowite jest to jak do końca liceum raczej fizyka była przez nauczycieli prowadzona w taki sposób by obrzydzic przedmiot a nagle na politechnice pokazali piękno tego zagadnienia , super kanał super sie słucha .
- Czy ktoś to rozumie (czuje)? Kolejny raz oglądam na ten temat materiał i nic. Kolejne podejście. Gdzieś czytałem, iż jeśli ktoś Ci nie potrafi wytłumaczyć zagadnienia w prosty sposób tzn że danej rzeczy nie rozumie.
Czy to ja jestem ograniczony umysłowo?
- Jest dziesięć wymiarów przestrzeni , dziesięć sfirot , jak na niebie , tak i na ziemi . Zagęszczenie światła stworzyło materię . W absolucie czas nie istnieje.
- Czas to tylko iluzja umysłu, czas nie istnieje - jest czas psychologiczny i czas zegarowy. A dodatkowo wszystko znajduje się nigdzie indziej a niżeli w naszym umyśle. To dopiero kosmos - świat jest tylko w głowie - niesamowite