Co, gdyby inne planety stały się naszym Księżycem

Co by się stało, gdyby w miejscu Księżyca pojawiły się inne planety Układu Słonecznego? Księżyc jest najbliższym kosmicznym sąsiadem Ziemi i jej jedynym naturalnym satelitą. Prawdopodobnie powstał, kiedy miliardy lat temu w naszą planetę uderzył ogromny obiekt wielkości Marsa. Ta katastrofa zmieniła Ziemię w płonącą kulę płynnej skały. Zepchnęła też trochę materii na jej orbitę, tworząc w ten sposób Księżyc. Ta .
- Jak to możliwe, ze widzimy księżyc w dzień i druga półkula tez
- 9:21 MILISEKUNDY
- Troche nieprawdziwe ponieważ wenus byłby o wiele bardziej ochłodzony jeśli by był naszym księżycem i szanse są że zamieszkalnym
- Ja: hello how are you please help me im under the water.
- Gdyby inne planety zastąpiły księzyc to przecież ludzie koło mórz i oceanów by nie budowali domów i te przypływy nie miały by znaczenia.
- Gdyby tak było jak mówicie na początku filmu to księżyc zostałby wchłonięty przez ziemię. Według obliczeń naukowców ta teoria nie jest możliwa ze względu na rozmiary ziemi i księżyca.
- A jakby pluton by był naszym księżycem
- Ja też
- Ja to widziałem na zagranicznych jutubach (zapis bardziej fonetyczny) nawet filmiki co by było, gdyby nasze Słońce zastąpić innymi gwiazdami we Wszechświecie i gwiazda Stephenson 2-18 jest tak olbrzymia, że umieszczona w miejscu naszego Słońca, pochłonęłaby nawet Saturna.
- Jeszcze ta emotka 🪐 na miniaturce XDDDD
- Fajny dubbing
- Zabrakło plutona ehh
- Wiesz że ciała niebieskie krążą wokół wspólnego środka masy? A co za tym idzie już Wenus sprawiła by że ziemia i Wenus krążyły by w układzie współzależnym.
- Gdyby były naszym ksiezycem to byśmy nie żyli
- Ziemia iest płaska
- 9:17 zaraz zaraz a co ty jesteś nie śmiertelny ?
- Ja bym chciał zobaczyć Saturna i Jowisza i Urana i żeby to było bezpieczne😇🥰 I uwielbiam oglądać kosmos I to co się dzieje w kosmosie
- Jowisz byłby ładny 😜
- 9:35 i ta muzyka XD
- A ciekawe żeby księżyca zamienić na zięmię 😏