Bezpośrednia obserwacja powierzchni egzoplanet przez teleskop

Konkretne liczby i porównania dotyczące obserwacji odległych planet przez teleskop (np. jak duży powinien być taki teleskop), omówienie kilku sposobów zrobienia zdjęć powierzchni egzoplanet oraz ich przewag i wad + teoretyczne minimum pozwalające szybko i samodzielnie ogarnąć ten temat. --- Wsparcie kanału: https://patronite.pl/smartgasm -------------------------------------------------------------- Źródła: https://en.wikipedia. .
- 2:30 ale "prawie" w stosunu do nieskonczonosci to przeciez sporo
Tu polecam zerknąć okeanos.pl/ , jak dla mnie ok. - Uczący bardzo fajny film, ale jednego nie rozumiem. Ty i inni w tych czasach i z tą technologią dokonają obliczeń rozwiążą problemy , ale jak do jasnej cholery zrobił to Albert Einstein? W swoich czasach. Ja nie wiem czego on by dokonał gdyby teraz żył. Pozdrowienia i Powodzenia.
- Moze lepiej umiescic teleskop w ogniskowej innych gwiazd???
Ps
Jak zwykle wspanialy film!!!
- Może odcinek o tym jak człowiek zanieczycza planetę, jakie mogą być w przyszłości technologie "ratujące naszą planetę" i czy te technologie mogłyby w przyszłości przyspieszyć np. terraformacje Marsa
- Piękna sprawa, dzięki, a swoją drogą nasze geny niby są w pewien sposób nieśmiertelne, hm więc mam nadzieje o ile nasz świat będzie jeszcze istniał że za 100lat mimo iż nie świadom że to pisałem jakiś ja będzie mógł tak egzoplanety oglądać.
- Cześć, ja trochę nie na temat. Czy mógłbyś dokladbiej wyjaśnić temat tego filmu? https://youtu.be/bHIhgxav9LY o przesyłaniu energii i opoznieniu po zalaczeniu obwodu? Powinienem o to zapytać pod filmem o elektryczności, ale obawiam się że to stary film i mozesz nie przeczytać komentarza.
- Zrobisz film o technologii komputerów kwantowych
- propozycja na jakiś przyszły odcinek: https://youtu.be/bHIhgxav9LY
- Paranormalia istnieją, śmierć nie jest końcem
- Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Myślałem że teleskop webba pozwoli na zobaczenie więcej niż mogliśmy dotychczas. Fajnie że to policzyłeś! :)
- Male sprostowanie- arcus tangens nie mnozymy przez jakas wartosc tylko liczymy go z danej wartosci tak jak np. sin(a) nie jest sinusem pomnozonym przez "a" tylko sinusem z danej wartosci "a" (wartoscia funkcji dla argumentu "a").
- ale to zdjęcie po lewej na dole dobrze wyszło
https://youtu.be/ZXbxa7Tq2Lg?list=RDCMUCwylAt0VrqZPPNCjQV2t8Qg&t=56
- Przydałoby się jakieś wyjaśnienie (najlepiej na kotach) w jaki sposób obrazy z kilku mniejszych teleskopów są łączone w taki jak z jednego dużego, bo zgaduję, że nie chodzi tutaj o proste składanie fragmentów tak jak puzzli.
- Zwierciadło Kozyriewa temat na odcinek ‼️
- Hej, byłbyś zainteresowany stworzeniem filmu o Białych Dziurach?
- Wciągający materiał, obejrzałem od deski do deski 👍
- Mam takie pytanie związane z tematem tylko pośrednio. Jak wiemy, teleskopy orbitalne mają tę przewagę nad naziemnymi, że nie przeszkadza im atmosfera, dzięki czemu mogą obserwować przestrzeń bez zakłóceń związanych z cząsteczkami powietrza. Ale czy warunki obserwacji panujące w wewnętrznym układzie planetarnym (np. na orbicie Ziemi) są równie dobre, jak np. 100 JA albo 1000 JA od Słońca? W przestrzeni międzyplanetarnej oczywiście nie ma atmosfery, ale czy np. wiatr słoneczny wpływa w jakimś stopniu na jakość obrazu?
- Narodowy alert🥁 Prezydenta 2Rp J.Z.Potocki wzywa Polaków JEDNOCZMY SIĘ 🇵🇱
- 18:45 To nie jest zdjęcie.